O nas

BPC GROUP POLAND Sp. z o.o.

Od 15 lat BPC GROUP POLAND wspiera wiedzą duże i średnie przedsiębiorstwa w procesach informatyzacji. Z usług edukacyjnych i doradczych konsultantów korzysta obecnie niemal 85% przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych w Polsce, które systematycznie inwestują w nowe technologie IT.

Projekty realizowane przez BPC GROUP POLAND obejmują złożone procesy biznesowe całego przedsiębiorstwa, jak również wybranych obszarów merytorycznych: produkcji, logistyki i magazynu, sprzedaży czy analityki zarządczej. Konsultanci wspierają przedsiębiorców na każdym etapie wyboru rozwiązania, począwszy od analizy procesów biznesowych, poprzez opracowanie zapytania ofertowego, aż po prezentację systemów, negocjacje warunków umowy oraz nadzór nad wdrożeniem.

Konsultanci BPC GROUP POLAND prowadzą systematyczne analizy rozwiązań informatycznych, które oferowane są przedsiębiorstwom przez producentów z Polski i z zagranicy. Na bieżąco gromadzą dane o możliwościach systemów, aktualizacjach i warunkach sprzedaży. Co roku przez konsultantów BPC GROUP POLAND pozycjonowanych jest ok. 250 zaawansowanych systemów informatycznych oraz weryfikowanych jest kilkaset firm IT pod kątem posiadanych przez nie kompetencji. Konsultanci na bieżąco monitorują również opinie kadry zarządzającej przedsiębiorstw na temat stopnia wykorzystania rozwiązań IT w praktyce oraz badają zadowolenie użytkowników systemów.

Aktualne i kompleksowe informacje z rynku o potrzebach informatycznych przedsiębiorstw oraz obszerna baza wiedzy o funkcjach systemów i kompetencjach dostawców IT czyni usługi doradcze unikatowymi na rynku Polskim.

Z wiedzy BPC GROUP POLAND korzystają producenci i dostawcy rozwiązań informatycznych z Polski i z zagranicy. Konsultanci wspierają kadrę zarządzającą firm informatycznych w procesach wprowadzania rozwiązań na rynek polskich przedsiębiorstw, budowania sieci dealerskich czy też dywersyfikacji sprzedaży.

Oprócz doradztwa świadczonego w sposób zindywidualizowany BPC GROUP POLAND organizuje warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorców. Działania edukacyjne prowadzone są w ramach BPC Training Centre. W ciągu ośmiu lat działalności w obszarze zagadnień informatycznych zostało wyedukowanych kilka tysięcy osób: reprezentantów różnych sektorów rynku wywodzących się zarówno z kadr informatycznych, jak i pionów decyzyjnych.

W oparciu o pozyskaną wiedzę z rynku BPC GROUP POLAND publikuje Raporty Analityczne o stanie informatyzacji polskich przedsiębiorstw. Publikacje stanowią kompendium wiedzy BPC GROUP POLAND dla przedsiębiorstw poszukujących rozwiązań IT. Trafiają do przedsiębiorstw wybranych branż rynku, do osób, które uczestniczą w procesach wyboru systemów IT.